Пригоди білорусів у Києві


Channel's geo and language: Belarus, Russian
Category: Travel


Історія того, як молода сім'я переїхала жити з Мінська до Києва – як це було і що сталося. Розповідь від першої особи та в реальному часі.
Зворотній зв'язок: lipen2010@gmail.com
Доброго ранку, ми з України!

Related channels  |  Similar channels

Channel's geo and language
Belarus, Russian
Category
Travel
Statistics
Posts filter


50 років
Навіть якось не очікував.

Півстоліття позаду, а я ще живий – це принаймні вселяє надію прожити ще стільки ж. І навіть більше. За ці 50 років я помирав тричі. Якщо виходити з наявності дев'яти життів (як у всякого поважного кота), то при збереженні середнього рівня витрачання – у мене ще на 100 років ресурс.

До речі, про ресурс. 50 років – це за паспортом. Біологічний вік (здоров'я, біохімічні маркери) – лише на рівні 35 років. За це окреме спасибі предкам, у нас у сім'ї якось не прийнято вмирати молодше 90 років, а жити помітно більше 100 років, то це взагалі практично норма. Ну а якщо дивитися ментальний вік, то тут я ще тільки з підліткового вийшов...

Цієї весни сильно хворів, але це навіть і не хвороба була – а наслідки нападу російської ДРГ у квітні 2022-го. Так, досі позначаються. Так що якщо про здоров'я, то всередині у мене все в повному порядку (спортивна молодість + відсутність шкідливих звичок), а от зовні тушка неабияк покоцана травмами та пораненнями. Ну нічого – живу, не скаржусь.

Цілком серйозно вважаю, що з моїм характером проживу помітно більше 100 років – просто з цікавості, щоб подивитися, що там буде далі.

Ну і не знаю як щодо віку, але останні два роки я безперервно вчуся. Мови (коли почалася повномасштабна війна, я ще не говорив українською, на свій сором), бізнес-аналітик, фінансовий директор, менеджер проектів – всі ці ролі я багато разів виконував протягом своєї кар'єри в мас-медіа, але формальну освіту по них отримав лише зараз. До речі, в Україні – чудові викладачі.

Тож у свої 50 – я живий, здоровий, сповнений сил і енергії (хоча втома від війни часом наздоганяє), поряд кохана дружина та родина, я живу у найкращому Києві у світі.

Загалом, перші 50 років життя позаду, доведеться вже дорослішати потроху. Ідей багато, оптимізму вистачає, їхати я нікуди не збираюся, то все буде Україна!

Ну і за традицією: донати на перемогу. У мене багато друзів та колег зараз на фронті, пряма допомога їм – найефективніша. А 50 років буває раз у житті, тож іншого такого шансу зібрати донати в мене не буде.

🏦 Моно
5375 4112 0666 9777

🔗 Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/e2sMkeHaH

💰 PayPal
lipen2010@gmail.com

USDT trc20
TUAUEqPPAoNvbuAT363c9ccpf5p2mgebpU

Ethereum
0x82596bC5877E7e2b7C14E364FE306Ed115E7C034

Bitcoin
bc1qsj6h4fv0psvc7ngu3fgpthk2ustncte9my6xu6


Пошли с женой в магазин – он в соседнем доме. Закупились продуктами, потратили 800 гривень. Возвращаемся. Жена говорит грустно:
- А ведь до войны мы могли на 500 гривень на всю семью закупить продукты на несколько дней. И денег зарабатывали намного больше, чем сейчас.

Отвечаю:
- Все познается в сравнении. Два с половиной года назад мы сидели у окна и ждали – пойдут по нашей улице русские или не пойдут. Помнишь, я тогда карабин из рук не выпускал, наметил сектор обстрела и только гадал, сколько орков успею завалить, прежде чем меня убьют ответным огнем. А теперь мы по этой улице спокойно гуляем и только на высокие цены жалуемся. Знаешь, если выбирать между высокими ценами и русскими, то я – за высокие цены.

поддержать канал и его авторов


А  ось і кейс подоспел: “ГЛОБУС БАНК” видав перший кредит на придбання сонячної станції потужністю 5,6 кВт пенсіонерці із Вінниці. Вона отримала 315 тис. грн під 0% з терміном погашення 10 років. Сонячну станцію та обладнання для накопичення енергії встановлять в її приватному будинку.

підтримати канал та його авторів


А вы в похожей ситуации (как сейчас в Украине) взяли бы кредит на установку солнечных панелей?
Poll
  •   Да, взял бы. Это вложение в будущее и в свою автономность.
  •   Нет, не взял бы, потому что будет не с чего отдавать.
  •   Нет, не взял бы по принципиальным соображениям. Обеспечивать такие ресурсы - задача государства
  •   Вообще не задумываюсь, что будет завтра.
161 votes


В Україні з 20 липня запрацювала програма кредитів під 0% на сонячні панелі й вітрові установки для приватних домогосподарств.

І тут ми з чоловіком посперечалися.

Чоловік стверджує, що ця хороша пропозиція і це вигідно для кожного окремо взятого будинку (включаючи не занадто великі багатоквартирні).

Моя позиція, це не вигідно і це не вихід, а, по суті, спроба перекласти відповідальність за знаходження ресурсів на населення.

Так, 10 років ти не платитимеш відсотки по такому кредиту взагалі - їх погасить держава, але при цьому з якої стелі ти візьмеш суму на погашення тіла основного боргу. А ще актуальне питання, хто видасть з осудних банкірів звичайному громадянинові з середньою зарплатою кредит (не іпотечний!) на 480 000 грн (Це максимально можлива сума такого кредиту, це біля 11 000$). 

З точки зору довгострокової перспективи, це, ймовірно, вигідно. Як теоретично вигідно використати коня у вакуумі для такелажних робіт. З практичного боку - дуже сумнівно.

Куди раціональніша пропозиція - "Доступні кредити 5-7-9" для ОСББ та ЖБК. ОСББ і ЖБК можуть взяти кредит до 5 млн грн до 5 років під 7% річних на генеруючі установки, що виробляють електроенергію з альтернативних джерел, а також на установки зберігання електроенергії.  Воно хоч би якось співвідноситься з реальністю.

підтримати канал та його авторів


Що й потрібно було довести. Ще у 2017 р. атракціон "Тролей на Дніпрі" перейшов від початкових власників до інших власників (стверджують, що це було рейдерське захоплення). Але сенс не в тому. Сенс у тому, що схоже з 2017 року ніхто особливо не турбувався про те, щоб атракціон отримав хоч якусь дозвільну документацію і пройшов хоч якусь перевірку на безпеку, не кажучи вже про регулярні перевірки та випробування на міцність.

Колишні власники стверджували у своєму розслідуванні, що нова фінішна конструкція змонтована з порушенням проектних норм і може не витримати навантаження від закріплених до неї тросів.

Не знаю, як вас, але мене особливо жахає цегла, творчо засунута як підпірка під цю саму фінішну вежу.

підтримати канал та його авторів


Назовите меня скучной занудой, но я никогда бы не пошла на подобный аттракцион "перелететь через Днепро, подвешенной к тросу".

Я просто очень хорошо знаю подноготную подобных развлечений. Твое здоровье или жизнь в таких случаях - это исключительно твои траблы.

В Беларуси я какое-то время работала в организации, филиалом которой был крытый каток на Немиге. По сути, просто огромный тент, натянутый возле речки, а внизу: зимой - ледовый каток, а летом - картинг (арендаторский).

Арендаторы дружбанили с Лукой, поэтому им вообще все сходило с рук. Однажды на моих глазах дама лет 45 сломала на картинге позвоночник. Добилась ли она какой-то компенсации? Да, я вас умоляю. Другой кейс. На 3 июля, День города, массовые катания на лодках. Те же арендаторы. Нарушение техники безопасности, тонет молодой мужчина. Его сестра оказалась не простой дамой, месяцев 7 через все свои контакты добивалась справедливости. И что? Арендаторы не закрылись ни на день, за смерть никто не понес ответственности.

Знакомый работал в парке Челюскинцев. По его словам, на 70% аттракционов нельзя даже садиться, а не то что кататься.
К слову, в 2018 на горках "Супер 8" (может быть другое название, но не суть) при каждом проезде вагончика расходились участки рельсов на одной из самых высоких точек.

В Минске я часто бывала с ребенком и в детском парке Горького. В конце весны у меня было особое развлечение - смотреть, как расконсервируются аттракционы типа "Зодиак" с их ржавыми сочленениями и по много раз переваренными креплениями кабинок (что с технологической точки зрения категорически недопустимо). Любой, кто катался на таком, - самоубийца, неважно осознавал он или нет проблемы с безопасностью.

Поэтому, простите, но никакой х...ты, где твоя жизнь и здоровье зависят от тросов, креплений, ржавых сочленений и ... его Величества Случая.

поддержать канал и его авторов


З 96 тысяч за першае паўгоддзе 2021 года да 5,6 тысяч за ўвесь 2023 год. 5 600 - менавіта столькі беларусаў заехала ва Украіну за мінулы год.

Калі казаць прыкладна, то гэта зніжэнне колькасці тых, хто ўязджае, у 34 разы. Тым не менш, улічваючы ўсе нюансы - 5, 6 тысяч таксама даволі шмат.

підтримати канал та його авторів


Я реально думаю, что людей, которые устанавливают кондиционеры в сезон Великой Жары, нужно отправлять на переговоры с рашистами. Ибо они под страхом смерти молчат о том, что знают, и уклончиво, как беларуские партизаны (а скорее как Лука), говорят о любых перспективах. Попытка прижать их к стенке и выяснить конкретику: в какой день, хотя бы на какой неделе они придут, терпит крах. Причем видно, что они сильно не хотят терять тебя как клиента, но, тем не менее, незримо посылают тебя на... двухнедельный диапазон, совсем не гарантируя, что потом они вовсе сподобятся к тебе прийти.

Пожалуй, мы с мужем можем говорить о какой-то статистике. За два дня мы прозвонили около 100 фирм и частников с olx. Что характерно, не помогли и данные нам контакты "хороших знакомых", которые также кормили нас невразумительным мычанием насчет того, когда они смогут прийти, а нашим объявлением на "Кабанчике" с суммой в 6 тысяч вообще никто не заинтересовался.

Вывод такой: если позволяют средства, то покупайте кондиционер сразу в фирмах, которые также производят их установку. Во всяком случае, во многих из этих фирм клятвенно обещают установку купленного уже на следующий день.

Шансов сейчас купить кондиционер в одном месте, а установить его с чьей-то помощью оперативно и даже неоперативно практически нет. И если некоторые сервисы (например, Domer) честно сказали, что все расписано до августа, то другие (например, "Домашний мастер") откровенно врали и мурыжили половину дня неисполнимыми обещаниями. В конце концов выдав сумму в 7000 гривень за супер-предложение по якобы оперативному монтажу в конце июля.

Нам "повезло" просто от отчаяния. У людей отменился какой-то клиент, а мы как раз позвонили. В итоге пообещали сделать в эту пятницу, а приехали вообще сегодня.

От суммы, уплаченной за монтаж, хочется плакать. Но здоровье дороже, особенно учитывая, что в  выходные муж чуть не загнулся от жары в прямом смысле. Спасли только две "скорые".

поддержать канал и его авторов


Коротко о жизни в Киеве

поддержать канал и его авторов


Короче, смотрим мы с мужем в Телеграме, как где-то у кого-то в Киеве идет дождь. Причем не просто дождь, а натуральная залева с тонущими машинами и падающими деревьями.

Потом выглядываем в свое окно, там ни ложки, ни капли дождя, только приветливо жарит солнце, а оптимистичный охранник жилого комплекса рядом с нашим домом обильно поливает из шланга клумбу.

В общем, мы пришли к выводу: правительство придумало эту грозу, чтобы обнадежить помирающее от жары население...

поддержать канал и его авторов


Україна більше не буде кожен жовтень віддавати данину поваги Бенджамину Франкліну.

Саме Франклін в 1784 році помітив, що у разі переведення стрілок годинника ще на годину вперед, можна використати цей час для роботи. Тобто, підкинув людству ідею, що можна перевести годинник з "літнього" на "зимовий" час.

Сьогодні Рада проголосувала за відміну такого переходу.

З урахуванням того, що ця процедура зазвичай робиться, щоб заощадити електроенергію на 1-3%, так і хочеться сумно пожартувати, що більше не залишилося того, що треба економити.

Але, насправді, я бачу більше переваг, ніж недоліків в подібній відміні. Наприклад, зникнення необхідності хоч би тут до чогось адаптуватися двічі на рік.

підтримати канал та його авторів


Вчора в інтернетах розгорнулася дискусія, що, мовляв, треба пити більше гарячого (конкретно чай), оскільки це допомагає переносити спеку. Багато гарячого чаю – легше. Аргументи такі: мовляв, у Середній Азії (Казахстані, Таджикистані і так далі) люди таким чином чудово рятуються від спеки.

Але є один нюанс - вологість повітря.

Україна має помірно континентальний клімат зі значними осіданнями протягом року, особливо у західних та північних регіонах. Відповідно влітку вологість може бути високою, особливо в тих місцях, де є великі річки. Регіон Середньої Азії характеризується посушливішим кліматом, особливо у пустинних та напівпустинних районах, таких як Каракумі та Кизилкум. Тут літні місяці часто дуже жаркі та сухі, з низькою вологістю повітря.

Простий приклад, у Великобританії висока вологість повітря. У 2005 році влітку при температурі +26 я регулярно непритомніла на вулиці від нестерпної жари. Якби я була у Білорусі/в Україні і в цей самий час було б +26, то мені було би гаразд, може навіть досить прохолодно.

Тобто, що станеться при низькій вологості як в Середній Азії, якщо ви нахлебчетеся гарячого чаю? Збільшиться віддача тепла від тіла, і вам дійсно полегшує.

Що станеться з Вами в Україні в умовах високої температури при високій вологості, якщо ви вирішите використати такий спосіб?

1. Ваше тіло буде неефективно охолоджуватися. Висока вологість сама по собі збільшує віддачу тепла. Гарячий чай підвищує внутрішню температуру тіла, що призводить до підвищеного потовиділення. В умовах високої вологості піт випаровується повільніше, що знижує ефективність охолодження тіла.

2. Обезводнення: при посиленому потовиділенні тіло втрачає багато рідини та електролітів. Можна швидко прийти до стану обезводнення, особливо якщо пити гарячі напитки, які стимулюють потовиділення. Найсумніше, що можна навіть не помітити початку зневоднення, особливо якщо начебто п'єш достатню кількість рідини.

3. Тепловой удар: в умовах високої температури і вологості організм вже випробовує навантаження на систему терморегуляції. Гарячий чай чай може збільшити ризик теплового удару, оскільки це додаткове навантаження на систему охолодження організму.

4. Порушення роботи серцево-судинної системи, особливо якщо є якісь проблеми: висока температура і вологість збільшують навантаження на серце і судини. Питво гарячого в таких умовах може додатково підвищити це навантаження.

підтримати канал та його авторів


У Києві вже 4-й день температура 38-40 градусів цельсія. Це, звісно, ​​вирубує. Я раніше завжди добре переносив спеку - дається взнаки італійське коріння. Але і зі спекою під 40 градусів я не стикався.

Така ось вимушена відпустка, коли не відпочиваєш, а лежиш і думаєш, як не здохнути...

підтримати канал та його авторів


Лайфхак для тех, кто сейчас/до конца лета по любым делам планирует ехать поездом в Тернополь у справах, а также возвращаться из Тернополя в Киев. Билетов на ближайшие три недели практически нет. Ну, то есть, один билет на верхнюю полку в плацкарт, если вы путешествуете вдвоем, когда-то там через две недели вас точно не устроит, люкс откровенно дорого (к тому же там тоже максимум осталось по одному -два билета на неделю). На моих глазах у людей в кассах на вокзале случались истерики, когда они об этом узнавали.

Конечно, остается автобус в качестве варианта, но, во-первых, он дороже, а, во-вторых, аргумент в виде 37 градусов довольно красноречив.

Настоящий вариант: ехать с пересадкой во Львове или Виннице. Однозначное преимущество: большое количество вариантов, в том числе дешевых. Если для вас не проблема подождать 1-4 часа, то вы спокойно уедете вдвоем-втроем в Тернополь/в Киев и при этом потратите около 600 грн на одного на всю дорогу (с пересадкой). А в Винницу/Львов из Киева гораздо проще добраться, чем, скажем, из Киева сразу напрямую купить билеты на поезд в Тернополь.

поддержать канал и его авторов


Сегодня я подумала, что сложатся или нет нет отношения с городом зависит во многом от того как город тебя встретит. И это не равно тому, понравилось тебе в городе как туристу или нет. Например, Львов поприветствовал нас с ребенком в январе 2022 года посредством человека, срущего на клумбе напротив вокзала. И, да, во Львове мне понравилось как туристу, но с городом мы не совпали, не случилось матча. Точно так в Виннице, едва выйдя с вокзала, мы столкнулись с хамством в точке быстрого питания, куда зашли попить воды, с хамством не в нашем отношении, но это как будто наложило отпечаток на все ощущения от города. Еще пример. В Лондоне в туалете на вокзале я спустила юбку и стала подтягивать колготки около зеркала, а оказалось, что это туалет унисекс, и я в свои 19 лет за свои же деньги получила психологическую травму. И, да, хотя конкретно в этом городе в Великобритании я потом прожила 1,5 года и восхищаюсь его архитектурой и уточками в районе Сanada Water, но не сложилось. Ровно как с английским Херефордом.

Сложилось со многими городами. В Украине это Киев, Мукачево, Ужгород, Богуслав, Обухов, Медвин (хоть, в принципе, это и село)

Теперь сложилось и с Тернополем.

На самом деле, это подкупает, когда выйдя с вокзала сразу попадаешь на очень живую площадь с какой-то инфраструктурой, а не в условную санитарную зону, которая старательно сепарирует город от пришлого в лице новоприбывших или возвратившихся.

поддержать канал и его авторов


Еще даже не дошло до середины лета, а в Украине уже все обсуждают, как перезимовать. Потому что очень большая часть генерации разрушена, и страна живет буквально от одного включения электричества и до другого.

И это сейчас, летом. Когда тепло и работают солнечные электростанции. Зимой солнечной генерации не будет, зато нужно будет обогревать дома. Так что перспективы этой зимы пугают всех.

Вот и власти Киева официально предложили жителям столицы готовиться к трудным временам. Запасаться теплыми вещами, водой (питьевой и технической, не меньше, чем на три дня), продуктами быстрого приготовления и такими, которые можно хранить без холодильника.

Судя по всему, эта зима действительно будет тяжелой. Но поверьте, этого слишком мало, чтобы нас напугать.

поддержать канал и его авторов


Увага!

Хто страціў тэлефон з сімволікай Палка Кастуся Каліноўскага?

Гавораць, што была жанчына з дзецьмі. Выйшлі ў Цярнопалі.
203 цягнік, 21 вагон.

Пішыце @viejs

UPD: гаспадара ўжо знайшлі, усё добра


Усё новае - гэта добра і надзейна забытае старое

Па сутнасці, сёння Кабмін Украіны вярнуў беларусаў у 2018. Не, тады трава не была зелянейшая, а дрэвы вышэйшыя, але тады беларусам ва Украіне не патрабаваўся апастыль або консульская легалізацыя на родныя дакументы з гербавай пячаткай.

https://sud.ua/uk/news/publication/305315-dokumenty-izgotovlennye-ili-zaverennye-na-territorii-belarusi-ne-budut-nuzhdatsya-v-apostile-ili-konsulskoy-legalizatsii-reshenie-kabmina

І – так, гэта пэўны прагрэс і пэўнае змякчэнне, бо легалізаваць дакументы з Беларусі зараз можна толькі ў Беларусі. І так, зараз для розных адміністрацыйных працэдур можна проста зрабіць пераклад наяўнага дакумента на украінскую мову без легалізацыі.

Але, будзем шчырымі, глабальная праблема ж не толькі ў тым, што табе патрэбен апастыль, а ў тым, што табе наогул не атрымаць зараз дакументы на беларускай радзіме, для якіх мог бы спатрэбіцца апастыль. Напрыклад, якую-небудзь даведку аб несудзімасці ці даведку з ЗАГСА.

Гэта значыць, што па сутнасці гэта рашэнне з разраду "і авечкі цэлыя, і ваўкі сытыя".

Рэальныя перавагі я бачу пакуль толькі для студэнтаў з іх атэстатамі і для валанцёраў.

І яшчэ хацелася б, каб пры прадастаўленні адміністрацыйных паслуг чыноўнікі таксама неяк былі ў тэме, што такое ёсць.
UPD: У чатах кажуць, што ёсць рэальныя кейсы атрымання даведкі аб несудзімасці па даверанасці.

підтримати канал та його авторів


На фото – рятувальник, який працював вчора в дитячій лікарні у Києві

підтримати канал та його авторів

20 last posts shown.